فهرست صفحات

002-united-kingdom

فولاد تاج

 ورق A516
ورق فولادی A516 -https://foladtaj.com

ورق فولادی A516 از گروه ورق های فولادی ساختمانی است که با دو کیفیت (گرید) ۶۰ و ۷۰ تولید و عرضه می شود.

نورد سرد A516 Gr 60 و نورد سرد A516 Gr 70 بیشترین کاربرد را در صنایع مخزن سازی دیگ های بخار دارند. ورق A516 دارای استحکام کششی بالا و درصد تطویل قابل قبول هستند و برای ساخت دیواره مخازن به صورت خم و عدسی به کار گرفته می شوند.

کشش (tension):

در علم فیزیک به اندازه نیروی کششی اعمال شده به وسیله یک طناب، کابل، زنجیر و موارد مشابه آن‌ها به یک جسم دیگر کشش گفته می‌شود. کشش متضاد فشار است.

ورق روغنی فولادی A516 Gr 70 در مقایسه با ورق روغنی فولادی A516 Gr 60 دارای کیفیت، خواص جوشکاری، برشکاری و انعطاف پذیری بهتری است.

 Cold_ Rolled Sheet A516 با گریدهای دیگری مانند A516 Gr 55 و A516 Gr 65 (مطابق ASTM امریکا) نیز تولید می شوند. در واقع تفاوت گریدهای مختلف ورق آتشخوار در تحمل فشار و دما، قابلیت عدسی شدن، تست کشش و تست ضربه است. دارای خاصیت ماشینکاری، جوشکاری و شکل پذیری بسیار مناسبی است.

نورد سرد  A516 با گریدهای دیگری مانند A516 Gr 55 و A516 Gr 65 (مطابق ASTM امریکا) نیز تولید می شوند. در واقع تفاوت گریدهای مختلف ورق آتشخوار در تحمل فشار و دما، قابلیت عدسی شدن، تست کشش و تست ضربه است.

شرکت های داخلی مخزن سازی، عمدتا از ورق های ساخت ایران (فولاد مبارکه) و ساخت کشورهای اوکراین، کره جنوبی و چین استفاده می کنند که در این میان، نورد سرد A516 ایرانی و ورق فولادی A516 چینی به دلیل کم بودن درصد منگنز در ورق های تولید شده توسط آن ها، در رده های با کیفیت پایین قرار می گیرند.

ورق فولادی A516، ورقی فولاد کربنی است که در آن از مقادیر ناچیزی مانند فسفر و گوگرد و عناصری نظیر منگنز و سیلیکون در بالاترین سطوح مجاز، به منظور رسیدن به یک ورق فولاد کربنی مرغوب، با خاصیت خمش و عدسی شدن استفاده شده ست.

نورد سرد A516 دارای استاندارد دیگری به نام A516 NACE MR0175 است که دارای مقاومت حرارتی بالایی هستند و بیشتر در صنایع تولید نفت و گاز به کار گرفته می شوند.

کاربرد ورق فولادی A516

ورق آتشخوار A516 در صنایع مختلفی کاربرد دارد که از عمده ترین مصرف ورق A516 می توان به استفاده در صنایع مخزن سازی و دیگ های بخار اشاره کرد.

از دیگر موارد استفاده این ورق می توان به؛ مخازن تحت فشار، اتصالات و مبدل های تحت فشار، مخازن کروی و تجهیزات انرژی های تجدید پذیر اشاره کرد.

ترکیب شیمیایی ورق آتشخوار A516 Gr 70

CrAISPMnSiC
۰٫۳۰٫۰۲۰٫۰۳۰٫۰۳۱ / ۱٫۷۰٫۶۰٫۱ / ۰٫۲۲
 –VTiNbMoNiCu
۰٫۲۰٫۰۳۰٫۰۱۰٫۰۸۰٫۳۰٫۳

خرید ورق فولادی A516

شرکت فولاد تاج خدماتی مانند فروش ورق فولادی A516 را بر عهده دارد و طی این سالها توانسته است مشتریان خوبی را برای شرکت جذب کند.

فولاد تاج برای اینکه بهتر بتواند نیازهای مشتریان را برآورده کنند با بیشتر شرکت های نفت و گاز همکاری می

کند.

مشتریان عزیز می توانند جهت اطلاع از قیمت های ورق فولادی به سایت آهن آنلاین مراجعه نمایند.