فهرست صفحات

002-united-kingdom

فولاد تاج

میلگرد استیل

معرفی میلگرد های استیل

فولادهای استنلس استیل

زمانی که آهن با اکسیژن واکنش می دهد، با اکسیژن موجود در هوا ترکیب شده و به اکسید آهن(زنگ آهن) که به رنگ قرمز است، تبدیل می شود.

با این وجود نوعی فولاد هم وجود دارد که زنگ نمی زند؛ این فولاد که همان فولاد استنلس استیل می باشد، اولین بار توسط هری بریرلی، متالوژیست انگلیسی،  کشف شد.

سال ها قبل از جنگ جهانی اول، تولید اسلحه به طور چشمگیری افزایش یافته بود و هری بریرلی در همین حین در آزمایشگاه شروع به آزمایش های گوناگون نمود تا به آلیاژی از فولاد برسد که مقاومت بالایی در برابر فرسایش ناشی از درجه حرارت بالا در اسلحه ها داشته باشد. او با افزایش مقدار کروم در فولاد و مقایسه ی آن با فولاد های کربنی استاندارد به تحقیقاتش ادامه داد.

هری بریرلی، پس از انجام آزمایشات متعدد و عدم نتیجه گیری، تمام فلزات را در انبار آزمایشگاهش گذاشت و آنجا را ترک کرد.

پس از گذشت چند ماه به طور کاملا اتفاقی متوجه شد که در میان فلزات موجود در انبار یک فلز وجود دارد که برخلاف دیگر فلزات زنگ نزده و اکسید نشده است.

هری بریرلی، آزمایشات دقیقی را بر روی این فلز انجام داد تا در نهایت متوجه شد که این فلز، یک آلیاژ از فولاد با 14 درصد کروم می باشد که امروزه به فولاد های استنلس استیل یا به طور عامیانه استیل معروف هستند.

میلگرد استیل
میلگرد استیل

ویژگی های میلگرد فولادی استیل

میلگرد استیل، یکی از محصولات پرکاربرد استنلس استیل است که در صنایع مختلف بسیار کاربرد دارد.

میلگرد استیل، در برابر زنگ زدگی مقاوم است، همچنین این میلگرد درصنایع مختلف غذایی، شیمیایی، دارویی و کشاورزی کاربرد دارد.

میلگرد استیل، به صورت کلاف و شاخه در بازار ارایه می شود.میلگرد استیل، علاوه بر ویژگی های قبلی از زیبایی بالایی نیز برخوردار است.میلگرد های استیل انواع مختلفی دارد که یکی از پر مصرف ترین آنها میلگرد استیل 304 می باشد.

میلگرد های استیل، از نظر خاصیت مغناطیسی در دو دسته بگیر و نگیر دسته بندی می شوند که بهترین راه برای تشخیص بگیر یا نگیر بودن میلگرد استیل استفاده از آهنربا می باشد.

میلگرد های فولادی استیل، می توانند محیطی پاکیزه و زیبا را به ارمغان بیاورند و همچنین هزینه نگهداری این میلگرد ها پایین است.

میلگرد استیل
میلگرد استیل

انواع میلگرد های فولادی استیل

میلگرد فولادی استیل در بازار ایران شامل میگرد استیل ۳۰۴، میلگرد استیل ۳۱۶، میلگرد استیل ۳۲۰، میلگرد استیل ۳۲۱ و میلگرد استیل ۴۲۰ است.

میلگرد فولادی استنلس استیل ۱٫۴۳۰۱ با نام  دیگر ۳۰۴ اصطلاحا یک فولاد نگیر است. (خاصیت مغناطیسی ندارد.)

فولاد استیل ۳۰۴ یه طور معمولا دارای ۱۸ درصد کروم و ۸ درصد نیکل می باشد.

 

میلگردهای استیل با آلیاژ دیگری به نام میلگرد استیل ۳۱۶ یا ۱٫۴۴۰۱ نیز تولید می شوند. این نوع میلگرد علاوه بر زنگ نزن بودن، خاصیت ضد اسید نیز دارد.

ورق L 316 و فولاد ۳۱۶Ti از ورق های استنلس استیل مشابه ۳۱۶ هستند و با تغییر ناچیزی در میزان عناصر آلیاژی (نظیر کروم، نیکل و مولیبدن) بعضی از ویژگی های آن ها تغییر می کند.

یکی از بهترین و ساده ترین راه های تشخیص میلگرد استیل بگیر از میلگرد نگیر همراه داشتن یک آهنربا است که از وجود هرگونه اشتباه در فروش استیل جلوگیری به عمل می آورد.

میلگردهای فولادی استیل در کارگاه های ریختگری کشور به صورت ریختگری سانتریفیوژ یا ریختگری گریز از مرکز و همچنین به صورت از کست (as cast) تولید می شود.

باید به این نکته توجه نمود که در برخی درخواست ها و اصطلاحات میلگرد استیل به انگلیسی راد استیل (Rod Steel) و یا راد استنلس استیل (Rod Stainless Steel) خطاب می شود که منظور همان میلگرد استنلس استیل (میلگرد استیل) می باشد.

ترکیب شیمیایی میلگرد های استیل

ترکیب شیمیایی میلگرد استیل ۳۱۶

NiSiSPMnCrC
۱۰٫۰۰ – ۱۴٫۰۰۰٫۷۵ max۰٫۰۳۰ max۰٫۰۴۵ max۲٫۰۰ max۱۶٫۰۰ – ۱۸٫۰۰۰٫۰۸ max

ترکیب شیمیایی میلگرد استیل ۳۰۴

NiSiSPMnCrC
۸٫۰۰ – ۱۲٫۰۰۰٫۷۵ max۰٫۰۳۰ max۰٫۰۴۵ max۲٫۰۰ max۱۸٫۰۰ – ۲۰٫۰۰۰٫۰۸ max

ترکیب شیمیایی میلگرد استیل ۳۲۰

NiSiSPMnCrC
۳۲٫۰۰ – ۳۶٫۰۰۰٫۶ max۰٫۰۳۰ max۰٫۰۳ max۲٫۵۰ max۱۹٫۰ – ۲۱٫۰۰٫۰۷ max

قیمت و خرید میلگرد فولادی استیل

قیمت میلگرد های استیل، باتوجه به ششرایط مختلف و استاندارد های متفاوت، می تواند گوناگون باشد.

میلگرد های استیل از 10 تا 160 میلی متر قابل عرضه خدمت مشتریان و همکاران عزیز فولاد تاج می باشد.

چنانچه قصد خرید و دریافت راهنمایی بیشتری دارید میتوانید با ما در ارتباط باشید.

میلگرد های فولادی استیل
میلگرد های فولادی استیل

میلگرد های فولادی شرکت فولاد تاج

میلگرد A36

آشنایی با میلگرد A36 در این صفحه میخواهیم در مورد میلگرد A36، قیمت،  ترکیب شیمیایی و همچنین کاربرد آن در صنایع مختلف صحبت کنیم. فولاد A36،

ادامه مطلب»

میلگرد SPK

معرفی میلگرد فولادی spk فولاد spk فولاد spk، در خانواده ی فولادهای ابزاری سردکار قرار می گیرد و جزو فولاد های پرکربن و پر کروم

ادامه مطلب»

میلگرد ST52

معرفی میلگرد فولادی ST52 فولاد ST52 یکی از انواع صنایع که به فزات وابسته است، صنعت ساخت و ساز می باشد. فولاد یکی از این

ادامه مطلب»

میلگرد CK45

معرفی میلگرد ck45 فولاد ck45 یکی دیگر از میلگرد های فولادی شرکت فولاد تاج، میلگرد ck45 است که در ادامه به طور خلاصه  آن را

ادامه مطلب»

میلگرد MO40

معرفی میلگرد فولادی MO40 فولاد Mo40 فولاد MO40، یکی دیگر از تولیدات فولادی شرکت فولاد تاج می باشد؛ این فولاد در دسته ی فولاد های

ادامه مطلب»

 میلگرد سمانته

معرفی میلگرد فولادی سمانته فولاد سمانته در ترکیبات شیمیایی فولاد سمانته عنصر های کربن، سیلیسیم، منگنز، فسفر، گوگرد، مولیبدن، نیکل، کروم و … موجود می

ادامه مطلب»

 میلگرد نقره ای

معرفی میلگرد فولادی نقره ای فولاد نقره ای میلگرد فولادی نقره ای، از گروه فولاد های ابزار سردکار می باشد. این فولاد با استاندارد ۲۲۱۰

ادامه مطلب»