فهرست صفحات

002-united-kingdom

فولاد تاج

 ورق اسیدشویی

آشنایی با ورق اسیدشویی

اوراق فلزی ماده اولیه تولید اکثر وسایل فلزی می باشند. ورق اسیدشویی از مهم ترین ورق های فلزی می باشد که کاربرد های بسیاری دارد و از ورق نورد گرم به تولید می رسد. اسیدشویی (Pickling) فرایندی در تولید ورق های اسیدشویی می باشد که طی آن ورق سیاه یا ورق نورد گرم، با نوعی اسید شسته می شود. بدین ترتیب ناخلاصی ها،آلودگی ها و ناپاکی های سطح ورق فلزی از آن جدا شده و ورق اسیدشویی شده تولید می شود. در این مقاله از وبسایت فولاد تاج به بررسی ورق های اسید شویی، قیمت ورق اسیدشویی، خرید ورق اسیدشویی و کاردبرد های آن می پردازیم.

فرایند تولید ورق اسیدشویی

 وقتی ورق های فلزی از میل عبور داده می شوند دچار ناخالصی می شوند. در فرایند اسیدشویی ورق ها در واقع این ناخالصی ها از جمله اکسیدها روبیده می شوند. البته اوراق اسیدشویی ممکن است با انجام واکنش هایی در محیط مجددا دچار ناخالصی شوند و گاها برای جلوگیری از آلودگی مجدد ورق اسیدشویی آن را روغن کاری کنند. به این ترتیب که روغن پوشاننده ، سطح ورق را از گزند آلودگی ها حفظ می کند.خوب است بدانید قیمت این نوع ورق های روغن کاری شده بیشتر است.

در فرایند تولید اوراق اسیدشویی می توان از انواع مختلف اسید استفاده کرد. از جمله این اسید ها می توان به سولفوریک اسید و کلریدیک اسید اشاره کرد.البته استفاده از کریدیک اسید به علت آنکه به صرفه تر است رایج تر می باشد.

به منظور اسید شویی ورق، نورد گرم را در دمای اتاق در تانکی از اسید مورد نظر قرار داده و بعد از مدتی معین که به نوع اسید مورد استفاده بستگی دارد آن را خارج می کنند. به این ترتیب اکسید ها و ناخالصی ها با اسید واکنش داده و از سطح ورق جدا شده اند. 

لازم به ذکر است که حین این فرایند، اسید مورد استفاده ممکن است با سطح خود ورق نیز واکنش دهد که شدت و میزان این واکنش طبیعتا به نوع اسید مورد استفاده بستگی دارد و بهتر است از اسیدی استفاده شود که با سطح ورق کمتر واکنش می دهد.

شرایط تولید این ورق نیز به نوع اسید بستگی دارد. برای مثال بعضی اسیدها فرار تر هستند و باید به منظور حفظ آن ها ، سامانه فرایند را ایزوله کنند.

همچنین طی فرایند اسیدشویی مانند هر واکنش شیمیایی دیگر که ممکن است منجر به تولید ماده ی سومی شود، بازهم بسته به نوع اسید مقداری نمک آهن تولید شود که در روند اسیدشویی مشکلی ایجاد نمی کند.

خرید ورق اسیدشویی
خرید ورق اسیدشویی

کاردبردهای ورق اسیدشویی

اوراق اسیدشویی به دلیل اینکه از ورق سیاه یا ورق نورد گرم تولید می شوند ویژگی های این اوراق را نیز دارند. با این وجود اوراق اسیدشویی به علت پاک بودن از آلودگی های مختلف ،سطحی درخشنده تر، صاف تر و زیبا تر دارند. این ویژگی ورق اسیدشویی آن را برای رنگ شدن نیز مناسب می کند چرا که سطح آن صیقلی است. از جمله کاربرد های ورق اسید شویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت ورق اسیدشویی

صنعت  ورق سازی امروزه به علت تقاضای  زیاد  یکی از پر رونق ترین صنایع می باشد. ورق اسیدشویی از پرفروش ترین این ورق ها است. این ورق در ساخت انواع پروفیل،خودرو سازی، تولید لوله، مخازن گازی و.. کاربرد دارد.طبیعتا قیمت ورق اسیدشویی نیز مانند سایر اقلام پیرو قیمت ارز و مواد اولیه، شرکت تولید کننده، کیفیت،ابعاد و… می باشد. شرکت فولاد تاج در تلاش است تا مرغوب ترین ورق ها را با نازل ترین قیمت در اختیار متقاضیان قرار دهد.برای مشاهده قیمت لحظه ای ورق های فزی می توانید به سایت آهن آنلاین مراجعه کنید.

خرید ورق اسیدشویی

ورق  اسیدشویی به صورت رولی و ورقه ای قابل عرضه می باشد. این ورق ها مانند سایر اوراق در ابعاد و اندازه های مختلف قابل خریداری می باشند که بر اساس نیاز و کاربرد مد نظر می توانید ورق اسیدشویی دلخواه را با ضخامت مناسب را خریداری کنید.

شرکت فولاد تاج سال ها است که فعالیت خود را در تامین متریال هاي مورد نیاز شرکت ها از جمله فروش ورق اسیدشویی به عهده گرفته و توانسته نام نیکی در عرضه کننده هاي این محصول به جاي بگذارد. ما درشرکت فولاد تاج تاکنون توانسته ایم با جمعی از پیمانکاران شرکت هاي نفت و گاز و صنعتی کشور همکاري قابل توجهی راداشته باشیم. هدف ما در شرکت فولاد تاج ارائه بهترین محصولات و کسب رضایت مشتریان می باشد.

خرید ورق اسیدشویی

ورق های فولادی شرکت فولاد تاج

 ورق 17Mn4

ورق فولادی ۱۷Mn4 ورق آلیاژی فولادی و دارای خواص مقاومت به فشار، دمای بالا و بخار آب است. ورق فولادی ۱۷Mn4 از گروه فولادهای ساختاری و ساختمانی، در کشورهای اروپای

ادامه مطلب »

ورق A36

ورق روغنی فولادی A36 از خانواده ی ورق های دریایی است و با توجه به ترکیب خاص خود که مقاومتی ویژه در مقابل املاح و آب

ادامه مطلب »

 ورق A516

ورق فولادی A516 از گروه ورق های فولادی ساختمانی است که با دو کیفیت (گرید) ۶۰ و ۷۰ تولید و عرضه می شود. نورد سرد A516 Gr 60

ادامه مطلب »

 ورق A283

ورق فولادی A283 Gr C، مطابق با استاندارد ASTM آمریکا. ASTM در واقع یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین سازمان‌های بین‌المللی توسعه‌دهنده استاندارد در این زمینه است.

ادامه مطلب »

 ورق ST52

ورق فولادی سیاه ST52 با عنوان کامل ST52-3N به مشتریان ارائه می گردد، که حرف N از واژه Normalized گرفته شده است. این ورق روغنی فولادی سیاه با

ادامه مطلب »

ورق استیل

تاریخچه ی کشف فولادهای استنلس استیل هنگامی که آهن با اکسیژن موجود در هوا ترکیب می شود، اکسید آهن قرمز رنگ (که همان زنگ آهن

ادامه مطلب »

ورق گالوانیزه

آشنایی با ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه در واقع ورقی روغنی فولادی است که پوششی از جنس روی دارد. عنصر روی، فلزی با عدد اتمی 30

ادامه مطلب »

 ورق اسیدشویی

آشنایی با ورق اسیدشویی اوراق فلزی ماده اولیه تولید اکثر وسایل فلزی می باشند. ورق اسیدشویی از مهم ترین ورق های فلزی می باشد که

ادامه مطلب »