فهرست صفحات

002-united-kingdom

فولاد تاج

 ورق روغنی

آشنایی با ورق روغنی

بیش از صد سال است که از نورد سرد برای تولید ورق ها از جمله ورق روغنی استفاده می شود. استفاده از نورد سرد این امکان را فراهم آورد تا ورق های ضخیم نازک تر شوند. با استفاده از نورد سرد و ایجاد ورق های نازک تر مانند ورق فولادی روغنی ، دیزاین و ساخت و ساز وسایل سهولت یافت و شکل بهتری گرفت.

این شیت(sheet) روغن کاری شده امروزه کاربرد های کثیری دارد. به شکلی که در ساخت اکثر وسایل فلزی به کار می رود. در دنیای طراحی و ساخت امروز شیت های آغشته به روغن از مواد اولیه بسیار کاربردی و مهم به شمار می روند.

اگر سری بچرخانید احتمالا نشانی از ورق های فولادی روغن کاری شده می بینید! چه از پنجره، چه در خانه، چه در محل کار، چه هنگام رانندگی و.. چرا که این ورق به احتمال زیاد در ساخت وسایل فلزی یا وسایل حاوی فلز در اطراف شما به کار رفته است. سالانه هزاران تن اوراق فولادی روغنی تولید و مصرف می شود و صنعت تولید این نوع ورق با افزایش تقاضا رو به رو شده است.

 

ورق روغنی

انواع ورق روغنی

ورق روغنی بر اساس ضخامت ، کیفیت و شرایط تولید به انوع مختلف قابل تقسیم بندی می باشد. از انواع ورق های روغنی می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

ورق فولادی روغنی

1. ورق روغنی با کیفیت معمولی

این نوع رایج تر است و فرم پذیری بالایی دارد.

ورق فولادی روغنی

3. ورق روغنی با کیفیت فوق کشش

ورق فولادی روغنی

2. ورق روغنی با کیفیت نیمه کششی

کاربردی در محصولاتی که از طریق کشیده شدن شکل می گیردند.

ورق فولادی روغنی

3. ورق روغنی کیفیت فوق فوق کشش

لازم به ذکر است کیفیت ورق های مذکور از یک تا چهار به تر تیب افزایش می یابد و به همین ترتیب قیمت آن ها نیز بیشتر می شود.

ورق روغنی چیست؟

خالی از لطف نیست که قبل از خرید ورق فولادی روغنی نگاهی به چیستی و کاربرد آن بیاندازیم.

ورق های روغنی در واقع ورق های سیاهی هستند که با استفاده از نورد سرد و روغن زدن دچار تغییرات فیزیکی و شیمیایی می شوند. به علت کاربرد نورد سرد در روند ساخت اورق فولادی روغنی به آن ورق سرد هم گفته می شود.

این تغییرات اعمال شده که ورق سیاه را به ورق فولادی روغنی مبدل می سازد به طرز چشمگیری ویژگی های ورق را برای کاربرد های مختلف بهبود می دهد.

ورق روغنی ورق فولادی روغنی
ورق روغنی
ورق روغنی

تولید و کاربرد ورق روغنی

  1. اولین مرحله تولید ورق فولادی روغنی، غوطه وری ورق سیاه در محلول اسید رقیق می باشد. برای این منظور از اسید سولفوریک رقیق یا هیدرولیک اسید استفاده می شود. این کار باعث حذف اکسیدها از سطح فلز می شود.
  2. در مرحله بعد ورق غوطه ور شده در اسید ، روغن کاری می شود. و مقاومت آن در برابر اکسید شدن افزایش می یابد. روغن کاری جلوه ی زیابیی به سطح ورق  می دهد.

 به دلیل فشار زیادی که این نوع اوراق حین تولید متحمل شده اند، ضخامت کمی دارند. کم بودن ضخامت این ورق به آن قابلیت شکل پذیری بالایی می دهد. شکل پذیری بالا از علل کاربردی بودن و محبوبیت آن است. این ورق به دلیل آغشته شدن به روغن، مقاومت بیشتری در برابر اکسید شدن دارد.

ورق فولادی روغن کاری شده علاوه بر مقاومت بیشتردر برابر اکسید شدن و انعطاف پذری، جلوه ی زیبایی دارد. از این رو   علاوه بر مبلمان خانگی و اداری در ساخت وسایل تزئینی هم استفاده می شود. 

از جمله کاربرد های دیگر می توان به استفاده از آن برای ساخت وسایل خانه اشاره کرد. کابینت، مبلمان، فویل در و پنجره و.. از این وسایل هستند. همچنین ورق فولادی فلزی در صنعت ماشین سازی و خوردو مورد استفاده بسیار قرار می گیرد.

خرید ورق روغنی

شرکت فولاد تاج سال ها است که فعالیت خود را در تامین متریال هاي مورد نیاز شرکت ها از جمله فروش ورق فولادی روغنی  به عهده گرفته و توانسته نام نیکی در عرضه کننده هاي این محصول به جاي بگذارد. ما در شرکت فولاد تاج تاکنون توانسته ایم با جمعی از پیمانکاران شرکت هاي نفت و گاز و صنعتی کشور همکاري قابل توجهی راداشته باشیم. هدف ما در شرکت فولاد تاج ارائه بهترین محصولات و کسب رضایت مشتریان می باشد.برای مشاهده قیمت لحظه ای اوراق فزی می توانید به سایت آهن آنلاین مراجعه کنید.

ورق های فولادی شرکت فولاد تاج

 ورق 17Mn4

ورق فولادی ۱۷Mn4 ورق آلیاژی فولادی و دارای خواص مقاومت به فشار، دمای بالا و بخار آب است. ورق فولادی ۱۷Mn4 از گروه فولادهای ساختاری و ساختمانی، در کشورهای اروپای

ادامه مطلب »

ورق A36

ورق روغنی فولادی A36 از خانواده ی ورق های دریایی است و با توجه به ترکیب خاص خود که مقاومتی ویژه در مقابل املاح و آب

ادامه مطلب »

 ورق A516

ورق فولادی A516 از گروه ورق های فولادی ساختمانی است که با دو کیفیت (گرید) ۶۰ و ۷۰ تولید و عرضه می شود. نورد سرد A516 Gr 60

ادامه مطلب »

 ورق A283

ورق فولادی A283 Gr C، مطابق با استاندارد ASTM آمریکا. ASTM در واقع یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین سازمان‌های بین‌المللی توسعه‌دهنده استاندارد در این زمینه است.

ادامه مطلب »

 ورق ST52

ورق فولادی سیاه ST52 با عنوان کامل ST52-3N به مشتریان ارائه می گردد، که حرف N از واژه Normalized گرفته شده است. این ورق روغنی فولادی سیاه با

ادامه مطلب »

ورق استیل

تاریخچه ی کشف فولادهای استنلس استیل هنگامی که آهن با اکسیژن موجود در هوا ترکیب می شود، اکسید آهن قرمز رنگ (که همان زنگ آهن

ادامه مطلب »

ورق گالوانیزه

آشنایی با ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه در واقع ورقی روغنی فولادی است که پوششی از جنس روی دارد. عنصر روی، فلزی با عدد اتمی 30

ادامه مطلب »

 ورق اسیدشویی

آشنایی با ورق اسیدشویی اوراق فلزی ماده اولیه تولید اکثر وسایل فلزی می باشند. ورق اسیدشویی از مهم ترین ورق های فلزی می باشد که

ادامه مطلب »