فهرست صفحات

002-united-kingdom

فولاد تاج

 ورق A283

ورق فولادی A283 Gr C، مطابق با استاندارد ASTM آمریکا. ASTM در واقع یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین سازمان‌های بین‌المللی توسعه‌دهنده استاندارد در این زمینه است.

ورق روغنی فولادی A283 با کیفیت و گریدهای مختلف نظیر A283 Gr A و A283 Gr D نیز تولید می شود که در این میان ورق A283 Gr C در قیاس با سایر این کیفیت و گریدها در خاورمیانه مصرف چشم گیری دارد و از ورق های پرمصرف و حائز اهمیت در صنعت داخلی به شمار می رود.

ورق روغنی فولادی A283 در ابعاد و ضخامت های گوناگون تولید و عرضه می شود. تنوع عرض ورق A283 در ۱۵۰۰،۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ میلی متر (۱٫۵ / ۲ / ۳ متر) است.

 Cold_ Rolled Sheet A283 Gr C دارای خاصیت ماشینکاری، جوشکاری و شکل پذیری بسیار مناسبی است.

نورد سرد A283 پرکاربرد در صنعت داخلی:

ورق روغنی فولادی A283 Gr C تولید داخلی (شرکت فولاد مبارکه)، کشورهای شرق آسیا (چین و کره جنوبی) و کشورهای اروپایی (اوکراین، بلژیک و آلمان) در صنایع کشورمان مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق فولادی A283 Gr C دارای تنش تسلیم ۲۰۵Mpa برای تمام ضخامت ها و تنش کششی min: 380Mpa و max: 515Mpa می باشد.

در ضمن Elongation یا قابلیت تطویل در نورد سرد A283 Gr C، حداقل ۲۵% و برای ضخامت های زیر ۶۰۰ میلی متر و ۲۳% برای ضخامت بالای ۶۰۰mm است.

استحکام تسلیم یا تنش تسلیم (Yield stress):

در جامدات به میزان تنش مربوط به انتهای بخش خطی منحنی تنش-کرنش در آزمون کشش تک‌محوره و در سیالات (غیرنیوتنی) به مقدار تنشی که با کاهش آن سیال رفتار شبه جامد (تغییرشکل ناپیوسته) پیدا می‌کند گفته می‌شود.

کشش (tension):

در علم فیزیک به اندازهٔ نیروی کششی اعمال شده به وسیله یک طناب، کابل، زنجیر و موارد مشابه آن‌ها به یک جسم دیگر گفته می‌شود. کشش متضاد فشار است.

کاربردها

ورق  روغنی فولادی A283 در صنایع اصلی نظیر: مخزن سازی، نفت، گاز و پتروشیمی و دیواره ماشین آلات و قطعات صنعتی استفاده ی بسیار زیادی دارد.

در جدول های زیر می توانید ترکیبات شیمیایی گریدهای مختلف ورق روغنی فولادی A283 را مشاهده فرمایید:

A283 Grade C steel plate Chemical composition

Cu (Min.) Cooper steelSPMnSiC
۰٫۲۰٫۰۴۰٫۰۳۵۰٫۹۰٫۱۵-۰٫۴۰۰٫۲۴

A283 Grade A steel plate Chemical composition

Cu (Min.) Cooper steelSPMnSiC
۰٫۲۰٫۰۴۰٫۰۳۵۰٫۹۰٫۱۵-۰٫۴۰۰٫۱۴

A283 Grade D steel plate Chemical compositio

Cu (Min.) Cooper steelSPMnSiC
۰٫۲۰٫۰۴۰٫۰۳۵۰٫۹۰٫۱۵-۰٫۴۰۰٫۲۷

خرید ورق فولادی A283

شرکت فولاد تاج سالهاست درزمینه فروش ورق فولادی A283 توانسته است به موفقیت های بزرگی دست یابد. زیرا هدف این شرکت جلب رضایت مشتری است.این شرکت جهت پیشبرد اهداف خود با شرکت های متعدد نفت و گاز همکاری دارد.

مشتریان عزیز می توانند جهت اطلاع از قیمت ورق فولادی A283 به سایت آهن آنلاین مراجعه نمایند.