فهرست صفحات

002-united-kingdom

فولاد تاج

ورق A36
ورق فولادی A36-https://foladtaj.com

ورق روغنی فولادی A36 از خانواده ی ورق های دریایی است و با توجه به ترکیب خاص خود که مقاومتی ویژه در مقابل املاح و آب شور دریاها از خود نشانمی دهد و به همین دلیل در صنایع دریایی، شناورسازی، اسکله سازی، سازه های صنعتی و تجاری در ارتباط با دریا و موارد مشابه نیز کاربرد دارد و در قالب های متنوعی از جمله؛ صفحات، میلگرد و ورق نیز تولید می شود.

این ورق یکی از متداول ترین ورق های دریایی کاربردی در صنایع کشتی سازی داخل کشور است که مورد توجه بسیاری از شرکت های مربوطه قرار دارد.

ورق روغنی فولادی A36 دارای تراکم ۷۸۰۰ کیلوگرم ذ در هر مـترمکعب است. مقاومت فشاری ورق فولادی A36 حدود ۲۰۰ گیگا پاسکال (GPa 200) است.

طوری که ضخامت های کمتر از ۲۰۰ میلیمتر دارای حداقل استحکام ۳۶۰۰۰ پوند بر یک اینچ (۳۶۰۰۰ Psi) را دارند و استحکام کششی نهایی آن بین ۵۸۰۰۰ تا ۸۰۰۰ پوند بر هر اینچ (MPa  ۴۰۰ -۵۵۰) است.

Cold_ Rolled Sheet A36 بسیار مناسب جهت عملیات جوشکاری است.

ورق روغنی فولادی A36

ورق فولادی A36 یک ورق فولادی کم کربن است که دارای قابلیت جوشکاری و شکل پذیری مناسبی می باشد. این ورق در مواردی که مقاومت به خوردگی بالا مدنظر باشد، به صورت گالوانیزه شده نیز عرضه می شود.

در ساخت ورق روغنی فولادی A36 از روش هایی مانند کوره های الکتریکی و یا روش اکسیژن پایه استفاده می شود.

عملیات های انجام شده بر روی این فولاد در فرآیند ساخت، عبارت هستند از:

⇐ عملیات اکسیدان زدایی

⇐ عملیات ویژه ی کنترل سایز و شکل محصول و همینطور توزیع و یک دست سازی اکسید و منگنز در فولاد

این ورق روغنی فولادی در ساخت قطعات مختلف فلزی کاربرد دارد و اکثر قطعات بعد از ساخت و تراش آبکاری می شوند. ورق روغنی فولادی A36 همینطور در تعمیرات کشتی ها و شناورهای فلزی استفاده های زیادی دارد.

خواص شیمیایی متداول در ورق دریایی A36

% Copper, Max% Silicon, Max% Sulphur, Max% Phosphurs, Max % Manganese, Max% Carbon, Max
۰٫۲۰٫۴۰٫۰۵۰٫۰۴۰٫۰۲۶۰٫۰۲۶