فهرست صفحات

002-united-kingdom

فولاد تاج

ورق فولادی روغنی

    ورق فولادی روغنی

ورق فولادی روغنی یک نوع ورق فولادی است که از نورد سردتولید میشود و در فرآیند ساخت ورق روغنی از روش روغن‌کشی استفاده می‌شود. در این فرآیند، ورق فولادی با یک لایه روغن به منظور جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی پوشانده می‌شود.ورق فولادی روغنی میتواند در انواع ضخامت ها در دسترس باشد.

 

ویژگی های ورق روغنی

از ویژگی های اصلی ورق فولادی روغنی میتوان به مقاومت بالا در برابر زنگ و خوردگی اشاره کرد روغن ضد زنگ به ورق فولادی اجازه می دهد در برابر شرایط محیطی مختلف مقاومت نشان دهد.

ویژگی دیگر این ورق ها دوام و عمر بالا  است این ورق فولادی روغنی می تواند برای سال ها مقاومت کند. ورق روغنی سهل الوصول است و به طور گسترده در دسترس است. قیمت مناسبی دارد و به طور کلی به خوبی قابل قبول است.

 

کاربرد ورق فولادی روغنی:

ورق فولادی روغنی معمولا برای بسیاری از کاربردهایی مانند سازه ها، قاب ها، کانکس های صنعتی، سقف های فلزی و غیره استفاده می شود. این ورق فولادی اغلب در اندازه های مختلف در دسترس است تا بتواند به طور مناسبی به کار گرفته شود.

ورق فولادی روغنی معمولاً در صنایع مختلف مانند صنایع خودروسازی، ساخت قطعات الکترونیکی، ساخت لوله‌های گاز و نفت و ساخت محصولات فلزی دیگر استفاده می‌شود. این نوع ورق فولادی به دلیل ویژگی‌هایی مانند مقاومت بالا در برابر خوردگی، استحکام و سختی مناسب و دارا بودن سطحی صاف و بدون خط و خش، برای کاربردهای زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورق فولادی روغنی از فولاد ساخته می‌شود. فولاد به عنوان یکی از مواد ساختمانی پرکاربردی است که از آهن و کربن تشکیل شده است و با توجه به مقدار کربن موجود در آن، دارای خواص متفاوتی است. مهم‌ترین کاربردهای این ورق‌ها به شرح زیر است:

 1. ساخت قاب‌های فلزی: ورق روغنی برای ساخت انواع قاب‌های بالکن، میز و… استفاده می‌شود. همچنین، قاب پنجره‌های فلزی اکثراً از این ورق ساخته می‌شوند.
 2. کانکس‌های فلزی: ورق روغنی برای ساخت انواع کانکس‌های برقی، آب و هوا، مخفی و… به کار می‌رود.
 3. لوله‌های آب: به دلیل مقاومت خوب در برابر زنگ، ورق روغنی مناسب‌ترین نوع ورق برای ساخت سرشیکها و لوله‌های انتقال آب است.

 

 1. سقف‌های فلزی: پوشش رویی سقف‌های فلزی معمولاً از ورق فولادی روغنی ساخته می‌شود.

 

 1. سایر کاربردها: سرپناه ها، محافظهای صنعتی، ظروف فشار قوی و… همه از ورق فولادی روغنی ساخته می‌شوند.

 

در کل اصلی‌ترین دلیل محبوبیت ورق های روغنی مقاومت آن در برابر زنگ زدگی و افزایش طول عمر مفید قطعات ساخته‌ شده است. ورق فولادی روغنی اغلب در ساخت و ساز و کاربردهای صنعتی به دلیل اینکه عمری طولانی، قابلیت تعمیرپذیری بالا، هزینه پایین و استحکام خوبی دارند مورد استفاده قرار میگیرند.

ورق فولادی روغنی
ورق فولادی روغنی

ورق فولادی روغنی چگونه ساخته میشود؟

فولاد ذوب شده در قالب های آهنی ریخته می شود تا ورق فولادی شکل بگیردو پس از خنک شدن، ورق فولاد از قالب خارج می شود و با رول کردن و عبور دادن از ماسه کاملاً صاف و صیقلی می شود سپس ورق فولادی شسته می شود تا هرگونه چربی یا مواد آلوده کننده حذف شود. در مرحله بعد، ورق فولادی در حمامی از روغن ضد زنگ قرار می گیرد. این امر باعث می شود روغن به طور کامل به سطح ورق فولادی نفوذ کند سپس ورق فولادی روغنی خشک می شود تا آماده استفاده و انتقال باشد.

 

روش‌های دیگر هم برای ساخت ورق‌های فولادی روغنی وجود دارد، اما روش فوق یکی از روش‌های معمول و پرکاربرد است.

روغن مورد استفاده در این به عنوان یک لایه حفاظتی بر روی سطح ورق فولادی قرار می‌گیرند و باعث جلوگیری  آنها از تماس مستقیم با هوا و رطوبت می‌شوند. در برخی موارد، برای افزایش مقاومت ورق فولادی روغنی در برابر خوردگی، از فرآیند گالوانیزه کردن نیز استفاده می‌شود. در این فرآیند، ورق فولادی با یک لایه رقیق از عنصر روی پوشانده می‌شود که باعث افزایش مقاومت ورق فولادی در برابر خوردگی می‌شود. در نتیجه، این ورق به دلیل دارا بودن لایه‌های حفاظتی متعدد در برابر خوردگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم است و در بسیاری از صنایع استفاده می‌شود.

انواع ورق های روغنی :

انواع مختلفی از ورق فولادی روغنی وجود دارد که هرکدام کاربردهای متفاوتی دارند:

 

ورق فولادی کششی (Drawn Steel Sheet) یک نوع ورق فولادی است که با فرآیند کشش سرد تولید می‌شود. ا ز ویژگی‌های ورق فولادی کششی می‌توان به مقاومت بالاتر در مقابل خستگی، استحکام کششی بالاتر ، بازه ی الااستیسیته بالاتر ، سختی بیشتر و امکان دریافت ضخامت‌های کمتر اشاره کرد . ورق کششی پس از تولید با روغن ضدزنگ می‌تواند در محصولاتی مثل ظروف فشارقوی، لوله‌ها، کانکس‌ها و قابهای فولادی مورد استفاده قرار گیرد.

 

ورق فولادی فوق کشش یا UHC (Ultra High Strength Drawn Sheet) نوعی ورق کششی است که از طریق کشش سرد شدید فولاد در چندین مرحله تولید می شود. این ورق فولادی استحکام و سختی بسیار بالایی دارد.

 

ویژگی‌های اصلی ورق فولادی فوق کشش شامل : استحکام کششی بسیار بالا ، سختی بالا ، دوام و مقاومت بهتر در برابر خستگی ، بازه الاستیسیته محدود ، حد استحکام کششی بالا است این ورق بیشتر در صنایع هوافضا، خودروسازی و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورق فولادی فوق کشش قابلیت‌های عالی از لحاظ مکانیکی را ارائه می‌دهد که آن را برای کاربردهایی که نیاز به استحکام بسیار بالا و دوام دارند، مناسب می‌سازد.

 

ورق فولادی نیمه کششی (Semi-Drawn Steel Sheet) نوعی ورق فولادی است که ترکیبی از ورق ریخته و کششی است. ورق نیمه کششی خواص مکانیکی بهتری نسبت به ورق ریخته‌گری دارد اما از ورق کاملاً کششی کمتر است. مزایای اصلی این نوع ورق شامل : استحکام و سختی بیشتر از ورق ریخته‌گری ، هزینه تولید کمتر نسبت به ورق کاملاً کششی ، بازه الاستیسیته بیشتر ، مقاومت در برابر خستگی بهتر است ورق نیمه کششی بیشتر در صنعت خودروسازی، ساخت و ساز و تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

ورق فولادی روغنی عادی یا معمولی (Plain Galvanized Steel Sheet) یکی از انواع متداول ورق فولادی است که پس از ساخت با روغن ضد زنگ درمان می‌شود. ویژگی‌های اصلی این نوع ورق میتوان سطح صیقلی و صاف قیمت مناسب ، مقاومت در برابر زنگ ، دوام و ماندگاری بالا ، قابلیت برش و پیچیدن را نام برد این ورق برای کاربردهای سبک‌تری مانند قاب‌ها، کانکس‌ها، جعبه‌ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

قیمت ورق فولادی روغنی :

قیمت ورق‌های فولادی روغنی تحت تأثیر چند عامل اصلی است:

 1. نوع فولاد: انواع مختلف فولاد با کیفیت‌های متفاوت وجود دارد که قیمت آن‌ها متفاوت است. فولادهای دارای کیفیت بالاتر قیمت بیشتری دارند.
 2. ضخامت: با افزایش ضخامت ورق فولادی، قیمت آن افزایش می‌یابد.
 3. فرآیند پوشش روغنی: فرآیندهای مختلف روغنی کردن باعث تغییر قیمت ورق می‌شود. روش‌های پیشرفته‌تر، هزینه بیشتری دارند.
 4. اندازه ورق: ورق‌های بزرگ‌تر به طور کلی قیمت بالاتری دارند.
 5. تقاضا: هر چه تقاضا برای ورق روغنی بیشتر باشد، قیمت آن افزایش می‌یابد.
 6. تولیدکننده: تولیدکنندگان مختلف با قیمت‌های متفاوتی ورق روغنی عرضه می‌کنند.

 

 ورق فولادی روغنی فولاد تاج

شرکت فولاد تاج یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ورق فولادی روغنی در ایران است. این شرکت دارای ظرفیت تولید سالانه 300 هزار تن ورق روغنی مختلف است.

از مشخصات و ویژگی‌های ورق روغنی تولیدی شرکت فولاد تاج می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • پوشش روغنی با روش امولسیون: این روش پیشرفته‌ترین روش پوشش به وسیله روغن است که عمر و ضخامت پوشش ضدزنگ را افزایش می‌دهد.
 • تنوع وسیع فولادها: بیش از 15 نوع فولاد مختلف برای ساخت ورق روغنی.
 • ضخامت‌های متنوع: از 0.15 تا 10 میلیمتر.
 • ابعاد بزرگ: تا ۳۰۰۰*۱۲۰۰ میلیمتر
 • قیمت مناسب: با توجه به مقیاس تولید، ورق‌های روغنی شرکت تاج قیمت مناسبی دارند.

کلیه انواع ورق روغنی از جمله اتومبیل، ساختمانی، صنعتی و… توسط این شرکت تولید و عرضه می‌شوند.

 

چرا باید از فولاد تاج خرید کنیم؟

شرکت فولاد تاج تولیدی با مقیاس بالادارد فولاد تاج با ظرفیت تولید سالانه 300 هزار تن ورق، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ورق فولادی روغنی در ایران است. این باعث می‌شود قیمت‌های مناسب، مدرن‌ترین تکنولوژی و تنوع وسیع‌تر در محصولات داشته باشد؛ شرکت ما  از روش امولسیونی برای پوشش ورق‌ها استفاده می‌کند که پیشرفته‌ترین روش برای افزایش عمر و ضخامت پوشش روغن است و محصولات خود را مطابق با استانداردهای بین‌المللی تولید و بازرسی می‌کند تا کیفیت بالایی داشته باشند. انواع ورق‌های اتومبیلی، ساختمانی، صنعتی، فوق کششی و … را با ضخامت‌های متنوع عرضه می‌کند و از مهم ترین مزایای شرکت ما خدمات پس از فروش قوی است که بهترین خدمات را به مشتریان ارائه می‌دهد.

 

قیمت ورق های روغنی شرکت ما  کمی پایین تر از رقباست اما کیفیت عالی دارد  ودر عین حال تنوع محصولات بیشتر است . خدمات پس از فروش شرکت ما نیز بسیار موثر است برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و در مورد جزئیات خرید خود صحبت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *